Środa III tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie obowiązkowe Świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa
Środa, 26 stycznia 2022 r. imieniny: Lutosława, Normy, Pauliny

Aktualności

Aktualności 3 kwietnia 2021 wyświetleń: 262

Życzenia wielkanocne

Już po raz drugi przyszło nam przeżywać Święta Wielkanocne w trudnym czasie zmagania się z pandemią koronawirusa. Miniony czas sprawił, że wielu z nas pożegnało swoich bliskich i znajomych, tysiące osób wciąż walczy z chorobą i jej skutkami, wszyscy doświadczamy trudności z tym związanych.

W takiej to atmosferze próbujemy jednak przeżyć ten świąteczny czas w duchu wiary. Adorujemy Chrystusa i towarzyszymy Mu w oczekiwaniu na skazujący wyrok, jesteśmy na dziedzińcu Piłata i z przerażeniem wsłuchujemy się w ten straszny krzyk: „Ukrzyżuj Go. Na krzyż z Nim”. Idziemy za Chrystusem jego drogą krzyża, która staje się również naszą drogą życia. Klękamy słysząc wypowiedziane z trudem „Wykonało się” i wpatrujemy się w Maryję trzymającą w swoich ramionach martwe Ciało Jezusa. Razem z niewiastami stajemy przed pustym grobem i dziwimy się, że kamień odsunięty, a w środku nie ma ciała Zbawiciela.

Najważniejsze jest jednak nasze spotkanie ze Zmartwychwstałym. Przychodzi do nas mimo drzwi zamkniętych i mówi: „Pokój wam. Miejcie odwagę: Jam zwyciężył świat”. Jezus zwyciężył. Pokonał szatana, zło, przezwyciężył śmierć.

W takim duchu chcemy Wam życzyć, byście doświadczali owoców Chrystusowego zwycięstwa w Waszym życiu indywidualnym, rodzinnym, zawodowym i społecznym. Niech to pragnienie zwycięstwa nad lękiem, brakiem poczucia bezpieczeństwa, nad własnymi słabościami i grzechami, nad problemami, które niesie ze sobą życie, nad chorobą i słabością będzie dla każdego z Was siłą życia, które będzie zgodne z wolą Bożą i przyczyni się do głębokiej przyjaźni z Chrystusem.

Niech radość płynąca ze Zmartwychwstania Chrystusa, z tego fundamentu naszej wiary, przypomni nam o tym, że zostaliśmy wykupieni z niewoli grzechu i zła, by żyć w pełni wolnością dzieci Boga, by żyć pełnią szczęścia, by kochać Boga i drugiego człowieka, a co za tym idzie, by czuć się kochanym, doświadczać ich miłości.

 Bóg nas dzisiaj potrzebuje, byśmy byli dla innych świadkami Zmartwychwstania, by nasze życie było potwierdzeniem, że idziemy razem z Chrystusem ku Życiu.

utworzono : 2021-04-03
Wszystkich rekordów:

Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Ap. Piotra i Pawła

ul. Kolejowa 27b, 57-220 Ziębice
tel. 748-191-253; NIP 7820010248
KONTO: 76 1090 2385 0000 0001 4764 7376

2013 - 2022 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www szczecin, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne