Czwartek XIX tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie dowolne Św. Klary
Czwartek, 11 sierpnia 2022 r. imieniny: Luizy, Włodzmierza, Zuzanny

Aktualności

Aktualności 19 września 2021 wyświetleń: 296

XXXVI Noc Czuwania za Polonię

W dniach 15 i 16 października, organizujemy wyjazd do Częstochowy na nocne czuwanie w intencji Polaków mieszkających poza granicami ojczyzny oraz ich duszpasterzy. Gorąco zachęcamy do wspólnego wyjazdu i modlitwy u stóp Jasnogórskiej Królowej Polski. Zapisy w biurze parafialnym.

Jak co roku w jedną z jesiennych nocy u stóp Ikony Jasnogórskiej gromadzimy się na szczególnej modlitwie w intencji Polonii świata, w intencji tych, którzy służą jej duszpasterską opieką i pomocą, w intencji osób i rodzin doświadczających emigracyjnej rozłąki.

Ta wspólna modlitwa braci i kapłanów, nowicjuszy i kleryków z Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej oraz Sióstr Misjonarek Chrystusa Króla dla Polonii Zagranicznej wraz z przybyłymi pielgrzymami z parafii w Polsce i zagranicą odbędzie się w noc 15/16 października 2021 r. w naszym Narodowym Sanktuarium na Jasnej Górze.

Motto tegorocznej Nocy Czuwania Być katolikiem w sercu stanowi jedynie fragment jednego zdania wyjętego z listu pasterskiego „O życie katolickie na Śląsku” na Wielki Post 1924 roku (Katowice, 1 marca 1924 r.), które przypomina, że swojej wiary nie można zawiesić z jakiegokolwiek powodu czy okoliczności: pierwszy administrator apostolski Górnego Śląska napominał, iż katolik powinien być katolikiem w sercu, w kościele, na ulicy, w towarzystwie, przy pracy, wszędzie i zawsze. Przywołując te słowa chcemy prosić Maryję, by uczyła nas oraz wszystkich Polaków w kraju i na emigracji, którzy przyznają się do katolickiej wiary, zawsze i wszędzie Bogu odpowiadać TAK na Jego wezwania i plany.

Zapraszamy i zachęcamy do udziału w tej wspólnej, szczególnej modlitwie oraz do przesyłania modlitewnych intencji (czuwanie@chrystusowcy.pl)

aktualizowano: 2021-09-19
Wszystkich rekordów:

Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Ap. Piotra i Pawła

ul. Kolejowa 27b, 57-220 Ziębice
tel. 748-191-253; NIP 7820010248
KONTO: 76 1090 2385 0000 0001 4764 7376

2013 - 2022 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www szczecin, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne