Piątek IV tygodnia okresu wielkanocnego
Piątek, 26 kwietnia 2024 r. imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda

Aktualności 3 marca 2022 wyświetleń: 656

Rekolekcje wielkopostne

Rekolekcje wielkopostne to bardzo szczególny czas, który pozwala lepiej i głębiej przygotować się do świąt Zmartwychwstania Pańskiego, czas, który pozwala lepiej zrozumieć istotę tych świąt. To właśnie podczas rekolekcji bardziej zagłębiamy się w mękę Chrystusa i uświadamiamy sobie prawdy, o których na co dzień, żyjąc w biegu, często zapominamy.
Życie codzienne to zwykle pęd za sprawami doczesnymi; codzienność, praca, obowiązki. Wydaje się, że mamy coraz mniej miejsca dla Boga, ale i dla drugiego człowieka. Dlatego kiedy wkraczamy w okres Wielkiego Postu, tak jakby zatrzymujemy się, zwalniamy i uświadamiamy sobie, że nie tak powinno wyglądać nasze życie. Udział w rekolekcjach wielkopostnych jest czasem zadumy i refleksji nad własnym życiem. Zastanowienia się, w którym miejscu jestem i na jakim poziomie mojego życia jest moja wiara i moje relacje wobec drugiego człowieka.
Głoszone nauki uświadamiają mi moje niedoskonałości, pokazują, co zmienić w życiu i ile pracy muszę włożyć w to, żeby moje życie mogło stawać się lepsze. Dostaję wskazania jak pracować nad właściwymi relacjami we własnej rodzinie, jak uczyć się cierpliwości i pokory, jakie wymagania powinnam stawiać sobie i swoim bliskim, by wzrastać w wierze.
Rekolekcje to czas na pojednanie i pogłębienie więzi z Panem Bogiem. Człowiek o własnych siłach nie jest w stanie podźwignąć się ze swoich upadków, a czas rekolekcji motywuje, wzmacnia i daje siłę do walki z grzechem.

Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian do udziału w tegorocznych rekolekcjach wielkopostnych. Rozpoczną się one w niedzielę 6 marca i potrwają do środy 9 marca. Podczas każdej Mszy św. będzie głoszona nauka rekolekcyjna. W tym czasie będzie też okazja do skorzystania z Sakramentu pokuty (spowiedzi) przed i podczas każdej Mszy św.
W niedzielę o godzinie 12:00 odprawimy Mszę św. w intencji chorych, cierpiących i osób w podeszłym wieku. Prosimy, aby w miarę możliwości pomóc potrzebującym w dotarciu do kościoła.

Porządek nabożeństw:

Niedziela: 7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00
Poniedziałek, wtorek, środa: 8.00, 18.00

Rekolekcje głosi o. Ireneusz Homoncik CSsR

Urodzony w 1958 r., został wyświęcony na kapłana w 1984 r. Przez 9 lat był proboszczem, po czym rozpoczął działalność misjonarską prowadząc rekolekcje i misje św. w parafiach. Prowadzi także rekolekcje dla kapłanów i sióstr zakonnych. W wielu wspólnotach redemptorystów pełnił funkcję Przełożonego Wspólnoty, m. in. był przełożonym wspólnoty zakonnej przy kościele rektorskim Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Paczkowie. Obecnie jako misjonarz posługuje w parafii św. Klemensa w Głogowie.

aktualizowano: 2022-03-06