Piątek III tygodnia okresu wielkanocnego
Piątek, 19 kwietnia 2024 r. imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa

Aktualności 19 listopada 2020 wyświetleń: 758

Prace remontowe w naszym kościele

Zgodnie z obowiązującymi przepisami sanitarnymi w naszej świątyni na nabożeństwie może przebywać 17 osób. Stąd też nie wszyscy mogli zobaczyć, że od 9 listopada trwa kolejny etap prac remontowych  polegających na zabezpieczeniu ścian przed dalszym pękaniem oraz zabezpieczeniu tynków przed odpadnięciem. Tym razem prace wykonywane są w prezbiterium. Postawione rusztowanie sprawia, że nie można sprawować Eucharystii przy głównym ołtarzu. Ze względu na ograniczoną liczbę wiernych sprawowana jest w oratorium.

Może ktoś zapytać dlaczego podjęto decyzję o kontynuowaniu tych prac właśnie teraz, w czasie pandemii i załamania gospodarczego. Decyzja ta wynikła z uwarunkowań zewnętrznych, a mianowicie z przyznanej na ten cel dotacji, którą należało wykorzystać przed końcem roku. Tak więc mimo niesprzyjających okoliczności zewnętrznych prace te zostały rozpoczęte i potrwają jeszcze do połowy przyszłego tygodnia.

Prowadzone prace remontowe pozwolą zabezpieczyć świątynię przed dalszym pękaniem murów oraz tynków, co w przyszłości zmniejszy koszty dalszego remontu i odnowienia wnętrza kościoła. Prace te są jednak kosztowne – rozstawione rusztowanie i praca specjalistycznej ekipy i pociągają za sobą spore wydatki. Zgromadzone na ten cel fundusze remontowe (taca w 2 niedzielę miesiąca jak i ofiary złożone przez pojedyncze osoby)  nie są w stanie w pełni pokryć tych wszystkich wydatków. Dlatego zwracamy się z prośbą do wszystkich ludzi dobrej woli o przekazanie tych informacji innym osobom i jeśli to możliwe, bo rozumiemy trudności jakie przezywa dziś każdy mieszkaniec naszego kraju, o wsparcie finansowe realizowanego dzieła. Można tego dokonać poprzez złożoną ofiarę na tacę, wpłatę w biurze parafialnym czy też przelanie pieniędzy na konto parafialne (kwotę tę, do określonej sumy można odliczyć od podatku).

Numer konta parafialnego: 51 1090 2385 0000 0006 0600 9686

Za każdy datek serca przeznaczony na ten cel składamy serdeczne Bóg zapłać.

utworzono : 2020-11-19