Sobota III tygodnia okresu wielkanocnego
Sobota, 20 kwietnia 2024 r. imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha

Aktualności 28 lipca 2017 wyświetleń: 2515

Pożegnanie ks. Proboszcza Rafała

2 lipca, podczas Mszy Św. o godz. 12.00 w parafii św. Apostołów Piotra i Pawła w Ziębicach, odbyło się uroczyste pożegnanie proboszcza ks. Rafała Sorkowicza SChr, który po trzech latach posługi przeniesiony zostaje do parafii na Pomorzu. Ks. Rafał Sorkowicz SChr pełnił funkcję proboszcza ziębickiej parafii od 9 listopada 2014 r.

Podczas homilii tak wspominał ten dzień: "Przybyłem do Ziębic pełen obaw. Kiedy zobaczyłem w kościele tak mało ludzi pomyślałem: Gdzie ja trafiłem? (…). Szybko okazało się jednak, że spotkałem wielu życzliwych ludzi, którzy wspierali mnie w codziennej posłudze. Były też momenty ciężkie, trudne (…). Za każde dobro dziękuję, za wszystko, co było złe" – przepraszam – podsumował ks. Proboszcz.

W czasie trzyletniej posługi ks. Rafał dał się poznać jako dobry gospodarz. Dzięki jego staraniom w kościele stanął nowy konfesjonał, chrzcielnica, w kościele, klasztorze i na placu przykościelnym wykonano prace remontowe. Od samego początku ksiądz nawiązał świetny kontakt z młodzieżą, uczestniczyli razem w pielgrzymkach, wycieczkach, ostatnio w ogólnopolskiej akcji „Ukoronowani”. Ks. Rafał podejmował również liczne inicjatywy zmierzające do pogłębienia duchowości w naszym mieście, m.in. 13 czerwca, podczas aktu zawierzenia Ziębic Matce Fatimskiej.

Wielu ziębiczan podkreśla, że ks. Rafał jest kapłanem o ludzkiej twarzy, zawsze blisko człowieka, otwartym, uśmiechniętym, niekonwencjonalnym. Po mszy św. na ręce ks. Rafała złożono kwiaty i podziękowania. Niebywałą niespodzianką dla księdza była projekcja filmu przygotowanego przez młodzież, w którym ziębiczanie dziękują za jego posługę.

(Dominika Samborska, źródło: ziebice.info)

aktualizowano: 2017-08-01