Wtorek X tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie dowolne Św. Norberta
Wtorek, 06 czerwca 2023 r. imieniny: Laury, Laurentego, Nory

Aktualności

Aktualności 3 marca 2022 wyświetleń: 365

Odezwa Przełożonego Generalnego odnośnie sytuacji na Ukrainie

Kurytyba, 24 lutego 2022 r.

Drodzy Współbracia!

Sąsiadującą z Polską Ukrainę dotknęła klęska wojny. Zachęcam wszystkich Współbraci do postu i modlitwy w intencji pokoju pomiędzy Rosją a Ukrainą, o Bożą opiekę dla naszych duszpasterzy posługujących na terytorium Ukrainy, ich parafian i wszystkich doświadczających zła tej wojny. Niech Najświętsza Maryja Panna, Królowa Pokoju i Matka wszystkich narodów wspiera wszystkie swoje dzieci.

Jesteśmy w łączności z naszymi Współbraćmi, którzy z pełną gorliwością spełniają kapłańską posługę w tym trudnym czasie naznaczonym śmiercią i tragediami tak wielu ludzi. Wyrażamy również gotowość do pomocy w przyjęciu uchodźców
w niektórych naszych domach w porozumieniu z naszymi władzami państwowymi i Caritas Polska.

Królowo Pokoju módl się za nami!

ks. Krzysztof Olejnik SChr
Przełożony Generalny

 

Do naszej ojczyzny przybywają uchodźcy z Ukrainy, którzy chcą uchronić swoje i swoich bliskich życie i zdrowie.

Nasi Współbracia posługujący na ukraińskiej ziemi jak tylko mogą organizują wsparcie: do Kamieńca Podolskiego przybyło już wielu uciekających przed spadającymi bombami czy pociskami.

Nasz Przełożony Generalny, ks. Krzysztof Olejnik SChr, w opublikowanej Odezwie zapewnił, że chrystusowcy udzielą wszelakiej pomocy potrzebującym.

Do naszych domów w Poznaniu i Mórkowie przybyły pierwsze ukraińskie rodziny. Zostanie im zapewniona nie tylko pomoc materialna, ale również duchowa i psychologiczna.

We wszystkich naszych wspólnotach parafialnych w Polsce, w odpowiedzi na apel abpa Stanisława Gądeckiego, przewodniczącego KEP, zostały zorganizowane w Środę Popielcową i niedzielę ją poprzedzającą kwesty na pomoc ofiarom wojny.

Ponadto parafialne zespoły Caritas w kraju, a także nasze wspólnoty na emigracji zorganizowały zbiórki żywności długoterminowej, środków czystości, śpiworów, kocy i wszelkich innych rzeczy potrzebnych do zakwaterowania uchodźców:

Ekonom Generalny w imieniu Przełożonego Generalnego, a szczególnie Współbraci z Ukrainy i ich parafian wyraża ogromną wdzięczność za hojne materialne wsparcie naszych placówek na Ukrainie oraz uchodźców wojennych, których w ostatnich dniach podejmujemy w naszych domach zakonnych  w Polsce.

 

aktualizowano: 2022-03-03
Wszystkich rekordów:

Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Ap. Piotra i Pawła

ul. Kolejowa 27b, 57-220 Ziębice
tel. 748-191-253; NIP 7820010248
KONTO: 76 1090 2385 0000 0001 4764 7376

2013 - 2023 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www szczecin, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne