Sobota IV tygodnia okresu wielkanocnego
Sobota, 27 kwietnia 2024 r. imieniny: Sergiusza, Teofila, Zyty

Aktualności 3 marca 2022 wyświetleń: 482

Odezwa Przełożonego Generalnego odnośnie sytuacji na Ukrainie

Kurytyba, 24 lutego 2022 r.

Drodzy Współbracia!

Sąsiadującą z Polską Ukrainę dotknęła klęska wojny. Zachęcam wszystkich Współbraci do postu i modlitwy w intencji pokoju pomiędzy Rosją a Ukrainą, o Bożą opiekę dla naszych duszpasterzy posługujących na terytorium Ukrainy, ich parafian i wszystkich doświadczających zła tej wojny. Niech Najświętsza Maryja Panna, Królowa Pokoju i Matka wszystkich narodów wspiera wszystkie swoje dzieci.

Jesteśmy w łączności z naszymi Współbraćmi, którzy z pełną gorliwością spełniają kapłańską posługę w tym trudnym czasie naznaczonym śmiercią i tragediami tak wielu ludzi. Wyrażamy również gotowość do pomocy w przyjęciu uchodźców
w niektórych naszych domach w porozumieniu z naszymi władzami państwowymi i Caritas Polska.

Królowo Pokoju módl się za nami!

ks. Krzysztof Olejnik SChr
Przełożony Generalny

Do naszej ojczyzny przybywają uchodźcy z Ukrainy, którzy chcą uchronić swoje i swoich bliskich życie i zdrowie.

Nasi Współbracia posługujący na ukraińskiej ziemi jak tylko mogą organizują wsparcie: do Kamieńca Podolskiego przybyło już wielu uciekających przed spadającymi bombami czy pociskami.

Nasz Przełożony Generalny, ks. Krzysztof Olejnik SChr, w opublikowanej Odezwie zapewnił, że chrystusowcy udzielą wszelakiej pomocy potrzebującym.

Do naszych domów w Poznaniu i Mórkowie przybyły pierwsze ukraińskie rodziny. Zostanie im zapewniona nie tylko pomoc materialna, ale również duchowa i psychologiczna.

We wszystkich naszych wspólnotach parafialnych w Polsce, w odpowiedzi na apel abpa Stanisława Gądeckiego, przewodniczącego KEP, zostały zorganizowane w Środę Popielcową i niedzielę ją poprzedzającą kwesty na pomoc ofiarom wojny.

Ponadto parafialne zespoły Caritas w kraju, a także nasze wspólnoty na emigracji zorganizowały zbiórki żywności długoterminowej, środków czystości, śpiworów, kocy i wszelkich innych rzeczy potrzebnych do zakwaterowania uchodźców:

Ekonom Generalny w imieniu Przełożonego Generalnego, a szczególnie Współbraci z Ukrainy i ich parafian wyraża ogromną wdzięczność za hojne materialne wsparcie naszych placówek na Ukrainie oraz uchodźców wojennych, których w ostatnich dniach podejmujemy w naszych domach zakonnych  w Polsce.

aktualizowano: 2022-03-03