Wtorek IV tygodnia okresu wielkanocnego | Uroczystość Św. Wojciecha
Wtorek, 23 kwietnia 2024 r. imieniny: Ilony, Jerzego, Wojciecha

Aktualności 19 marca 2015 wyświetleń: 1663

Msza Święta z modlitwą o uzdrowienie

"Panie Jezu, uzdrów moje życie..." - w czwartek, 26 marca, o godz. 18:00 odprawiona zostanie Msza Święta z modlitwą o duchowe i fizyczne uzdrowienie. W czasie Eucharystii specjalne błogosławieństwo wody i soli. Egzorcyzmowaną sól będzie można zabrać ze sobą do domów.

Msze św. z modlitwą o uzdrowienie (popularnie nazywane - Msze o Uzdrowienie)  to  spotkania modlitewno-ewangelizacyjne. Rozpoczynają się one Mszą św. w intencji uzdrowienia - zazwyczaj z nieco dłuższym kazaniem, po której następuje Adoracja Najświętszego Sakramentu w trakcie którego prowadzone są modlitwy wstawiennicze.

Słowo głoszone jest z mocą, wzywa do nawrócenia. Chodzi o uzdrowienie zarówno fizyczne - z chorób, skutków tych chorób, ale przede wszystkim o uzdrowienie wewnętrzne - dotykające spraw duchowych, ran, które zadaliśmy sobie sami przez własny grzech lub zadanych nam przez innych ludzi. Pan Jezus chce przychodzić i uzdrawiać całego człowieka!

Wielką pomocą w zwalczaniu skutków działania demonicznego na ludzi i miejsca są sakramentalia w postaci wody, oleju i soli egzorcyzmowanej. Egzorcyzmu wody, soli i oleju może dokonać każdy ksiądz.

Użycie sakramentaliów należy do kompetencji każdego kapłana. Ich moc jest uzależniona od osobistej wiary kapłana i od współpracyprzyjmującego dane sakramentalium przez akty wiary, miłości i żalu. Mocsakramentaliów leży we wstawienniczej modlitwie Kościoła, w imieniuktórego kapłan błogosławi, poświęca lub egzorcyzmuje osoby i przedmioty.

Sakramentalia są łącznikiem między światem nadprzyrodzonym a przyrodzonym, a więc uświęcają życie człowieka. Z tego powodu są zagrożeniem dla złych duchów, a ich wartość w walce z siłami zła nie może być lekceważona.

Egzorcyzmowana sól oddziałuje na dane miejsce poprzez rozsypanie jej w pomieszczenach uważanych za skażone działaniem sił diabelskich, np. w miejscach, gdzie były wywoływane złe duchy, odbywały się rytuały pogańskie i spirytystyczne. Stosuje się także w ochronie domów, mieszkań, zabudowań gospodarczych oraz pól, gdy zachodzi domniemanie, że moga być pod działaniem uroków lub klątw. Sól można dodać do potraw, gdy zachodzi podejrzenie zaczarowania poprzez potrawę.

aktualizowano: 2015-03-27