Poniedziałek V tygodnia okresu wielkanocnego | Wspomnienie obowiązkowe Św. Katarzyny Sieneńskiej
Niedziela, 29 kwietnia 2024 r. imieniny: Hugona, Piotra, Roberty

Aktualności 19 października 2015 wyświetleń: 2036

Monika Grajewska w Ziębicach

Przez całą niedzielę (18 października) gościliśmy w naszej wspólnocie wokalistkę p. Monikę Grajewską. Artystka śpiewała na wszystkich Mszach i występowała po Eucharystii z krótkim koncertem.

Monika Grajewska jest artystką, która ciągle poszukuje nowych sposobów interpretacji utworów i dzielenia się swoim talentem. Czyni to tak, by docierać do serca każdego słuchacza, bez względu na wiek i pozostawić w nim odrobinę ciepła, radości i nadziei.

Monika Grajewska jest Absolwentką Państwowej Szkoły Muzycznej w Lublinie w klasie skrzypiec i Zawodowego Studium Piosenkarskiego w Poznaniu. Była Laureatką Festiwali Piosenki Francuskiej w Lubinie. W 1993 r. wystąpiła na Jubileuszowym Festiwalu w Opolu.

W roku 1989 rozpoczęła zawodową działalność artystyczną w Państwowym Zespole Ludowym Pieśni i Tańca "Mazowsze", do którego przyjęła ją ówczesna dyrektor ś.p. Mira Zimińska-Sygietyńska.

Poszukując własnej drogi artystycznej w latach 1990-92 występowała w Państwowym Teatrze Rozrywki w Chorzowie. Kolejne lata to już występy solowe u boku Jana Pietrzaka w jego kabarecie "Pod Egidą", udział w programach artystycznych Andrzeja Rosiewicza, Krystyny Giżowskiej i Krzysztofa Krawczyka.

Solową i już zupełnie samodzielną działalność artystyczną rozpoczęła w roku 1996. Od tego czasu dość regularnie ukazują się jej płyty: Zaśnij Dziecino, Abyśmy byli jedno, Spotkania, Miłujmy się, Szepty, Cały Twój, Bóg w stajni. Często występuje w Niemczech i Szwecji, a w roku 2002 wyjechała na tournée do Kanady.

Podczas Światowych Dni Młodzieży w Toronto, koncertowała dla Polonii. W roku 2003 już w Polsce, rozpoczęła cykl Koncertów Papieskich: "Tryptyk Rzymski" z udziałem Tomasza Stockingera, "Kwiatki JP II" oraz "Cały Twój" z Rafałem Królikowskim.

aktualizowano: 2015-10-28