Środa IV tygodnia okresu wielkanocnego | Wspomnienie dowolne Św. Fidelisa z Sigmaringen, św. Jerzego
Środa, 24 kwietnia 2024 r. imieniny: Bony, Horacji, Jerzego

Aktualności 28 lutego 2017 wyświetleń: 1884

Modlitwa w intencji beatyfikacji kard. Augusta Hlonda

9 marca odbędzie się w Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych dyskusja Komisji Teologicznej nad Positio super vita et virtutibus sługi Bożego kard. Augusta Hlonda.

W  związku z tym ważnym wydarzeniem, w Kościele św. Piotra i Pawła w Ziębicach, 28 lutego rozpoczęła się 9-dniowa Nowenna o beatyfikację i łaskę cudu za wstawiennictwem Sługi Bożego kard. Augusta Hlonda.

Przez dziewięć dni odprawionych zostanie dziewięć Mszy Świętych w intencji beatyfikacji Założyciela chrystusowców. Po wieczornej Eucharystii natomiast odprawiana jest Nowenna. Jest to odpowiedź ziębickiej parafii na apel Przełożonego Generalnego Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej ks. Ryszarda Głowackiego SChr, który zachęcał: "Uczyńmy zatem wszystko, co w naszej mocy, aby świetlana postać Kardynała Założyciela była coraz bardziej znana i rozpoznawana, a oficjalna decyzja Kościoła, niech sprawi, że poprzez akt beatyfikacji zyskamy Orędownika przed Bogiem".

Przez kolejne dni przedstawiana też będzie bogata biografia kard. Hlonda oraz jego nauczanie.

W przypadku pozytywnego rozpatrzenia, Positio będzie analizowane przez komisję kardynałów. Jeśli uzna ona heroiczność cnót Sługi Bożego kard. Augusta Hlonda - sprawa trafi bezpośrednio do papieża. Po promulgacie przez niego dekretu o heroiczności cnót będzie można mówić o formalnym zakonczeniu procesu. Wówczas do beatyfikacji będzie potrzebny cud, o który już trzeba się modlić, jak prosi wicepostulator sprawy ks. Bogusław Kozioł SChr. O ten cud i pozytywny przebieg kolejnego etapu beatyfikacji modlić się będzie przez kolejnych dziewięć dni wspólnota chrystusowców i parafian z Ziębic.

aktualizowano: 2017-02-28