IV Niedziela okresu wielkanocnego | Wspomnienie dowolne Św. Piotra Chanela, św. Ludwika Marii Grignion de Monfort
Niedziela, 28 kwietnia 2024 r. imieniny: Bogny, Walerii, Witalisa

Aktualności 15 lutego 2016 wyświetleń: 1073

Miłosierni jak Ojciec - pomóżmy ubogim rodzinom!

Tegoroczny Wielki Post jest wyjątkowy... bo trwa Rok Miłosierdzia. Czas szczególny, czas wielkiej łaski a wszystko po to, byśmy obudzili w sobie miłosierną wrażliwość. Bóg nas kocha... Wiemy to wszyscy. I mocą tej miłosiernej Bożej Miłości - my możemy kochać innych. A jest wokół nas wielu ludzi, którym warto pomóc, wiele rodzin trochę uboższych, które czekają na Samarytanina, na kogoś, kto ich wesprze.

Oprócz naszej modlitwy możemy w Roku Miłosierdzia ofiarować najbardziej potrzebującym coś więcej. Bóg lubi konkrety. Daje nam wiele, byśmy się tym z innymi podzielili. Stąd nasza wielkopostna akcja: "Miłosierny Samarytanin jest w tobie". Przez cały Wielki Post zbieramy w kościele artykuły żywnościowe i przemysłowe dla uboższych rodzin w naszej Parafii. Prosimy was, kochani Parafianie, abyście przynosili do kościoła konkretne produkty (cukier, mąkę, sól, makarony ryż i inne produkty żywnościowe) oraz produkty przemysłowe (płyny, proszki, kosmetyki) - wszystko to, co potrzebne w codziennym życiu. Zbiórka artykułów trwać będzie przez cały SWielki Post. Można je składać w specjalnie przygotowanych do tego (w naszej świątyni) koszach.

Okażmy ubogim swoje miłosierne serce. Podzielmy się poprzez konkretny gest dobroci serca. Wspomóżmy ubogie rodziny, dając świadectwo, że jesteśmy i piotrafimy być miłosierni. To znaczy wrażliwi na ludzką biedę...

aktualizowano: 2016-03-11