Czwartek XIX tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie dowolne Św. Klary
Czwartek, 11 sierpnia 2022 r. imieniny: Luizy, Włodzmierza, Zuzanny

Aktualności

Aktualności 11 stycznia 2022 wyświetleń: 260

Koncert kolędowy

Na zaproszenie Burmistrza Ziębic Mariusza Szpilarewicza i Ziębickiego Centrum Kultury 9 stycznia zawitały do Ziębic Kapela "Mała Ziemia Suska" i Zespół Regionalny "Ziemia Suska" związane z Centrum Kultury i Filmu w Suchej Beskidzkiej.

Kapela „Mała Ziemia Suska” reprezentuje folklor górali babiogórskich. Jej członkowie grają na ludowych instrumentach, takich jak: trąbita, basy, dudy, heligonka, okaryna. Natomiast Zespół Regionalny „Ziemia Suska” prezentuje szeroko rozumiany folklor babiogórski, kultywuje i odtwarza najważniejsze aspekty obyczajowości, elementy śpiewu i miejscowych tradycji.

W Ziębicach, w naszym kościele parafialnym pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła, wystąpili wspólnie z pięknym koncertem kolędowym. Wysłuchaliśmy tradycyjnych kolęd, jak i pastorałek z okolic Suchej Beskidzkiej śpiewanych w gwarze góralskiej. Obejrzeliśmy też tradycyjne,  wystawiane w okresie bożonarodzeniowym w Beskidach, przedstawienie pt. "Legenda o świętej Dorocie".

Piękno góralskiego śpiewu i muzyki urzekły wszystkich słuchaczy. Po zakończeniu koncertu swoje podziękowania przekazali ks. proboszcz Rafał Hoczek TChr. oraz Burmistrz Ziębic Mariusz Szpilarewicz.

Zdjęcia w Galerii

aktualizowano: 2022-01-11
Wszystkich rekordów:

Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Ap. Piotra i Pawła

ul. Kolejowa 27b, 57-220 Ziębice
tel. 748-191-253; NIP 7820010248
KONTO: 76 1090 2385 0000 0001 4764 7376

2013 - 2022 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www szczecin, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne