Poniedziałek V tygodnia okresu wielkanocnego | Wspomnienie obowiązkowe Św. Katarzyny Sieneńskiej
Poniedziałek, 29 kwietnia 2024 r. imieniny: Hugona, Piotra, Roberty

Aktualności 17 października 2015 wyświetleń: 1086

Chrystusowiec nominowany przez Prezydenta RP

Z wielką radością, nadzieją i dumą informujemy o nominacji naszego współbrata chrystusowca - ks. prof. Pawła Bortkiewicza SChr do Narodowej Rady Rozwoju, powołanej przez Prezydenta RP pana Andrzeja Dudę.

Wręczając akty powołania do Narodowej Rady Rozwoju prezydent Andrzej Duda stwierdził, że potrzebuje ekspertów, specjalistów, doradców, fachowców, z którymi będzie mógł pracować, których będzie mógł się radzić, których opinii będzie wysłuchiwał, których ekspertyzy będzie czytał. I rozważał, które rozwiązanie już na własną odpowiedzialność wdrażać. Prezydent podkreślił, że w Radzie zasiadają osoby, które czują się odpowiedzialne za państwo polskie i którym zależy, by było ono lepsze, sprawniejsze, silniejsze i bardziej przyjazne dla obywateli.

Narodowa Rada Rozwoju jest organem doradczym Kancelarii Prezydenta RP i podzielona jest na dziesięć sekcjach tematycznych, odnoszących się do najważniejszych dziedzin życia społecznego, m.in. gospodarki, służby zdrowia, polityki rodzinnej czy polityki historycznej. Ks. prof. dr hab. Paweł Bortkiewicz pracuje w sekcji: Kultura, tożsamość narodowa, polityka historyczna. W ramach sekcji współpracuje z: prof. dr hab. Andrzejem Nowakiem – koordynatorem sekcji, dr hab. Dariuszem Gawinem, dr hab. Filipem Musiałem, Bronisławem Wildsteinem.

Pierwsze posiedzenie Narodowej Rady Rozwoju odbyło się 16 października br., podczas którego podjęto temat: „Bezpieczeństwo zdrowotne Polaków - diagnoza sytuacji”.

aktualizowano: 2015-11-01