Środa I tygodnia Wielkiego Postu | Wspomnienie dowolne Św. Piotra Damiana
Środa, 21 lutego 2024 r. imieniny: Eleonory, Lenki, Kiejstuta

Ogłoszenia parafialne

RSS

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 13.02.2016

Przeżywamy dziś V Niedzielę Wielkiego Postu. Jednocześnie rozpoczęliśmy nasze Parafialne Rekolekcje Wielkopostne. W poniedziałek i wtorek Msze z nauką rekolekcyjną o godz. 9:00 i 18:00. Spowiedź w dni powszednie od godz. 17:30. W ostatni dzień Rekolekcji (we wtorek) zapraszamy szczególnie wszystkich małżonków oraz ich dzieci.

Gorąco zachęcamy do wsparcia wielkanocnej akcji Caritasu –zakupując baranki wielkanocne i świece na stół świąteczny, wspieramy osoby cierpiące, samotne i chore. Zachęcamy też do wsparcia uboższych rodzin w naszej Parafii i przynoszenia do kościoła różnych produktów jako wielkopostny dar serca dla najbardziej potrzebujących.

»
1086
1
0
11 marca 2016 »

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 6 marca 2016

Przeżywamy dziś IV Niedzielę Wielkiego Postu. Prosimy o wsparcie wielkanocnej akcji Caritasu – są już do nabycia baranki wielkanocne i świece na stół świąteczny. Kupując je wspieramy osoby cierpiące, samotne i chore.

Zachęcamy też do wsparcia uboższych rodzin w naszej Parafii i przynoszenia do kościoła różnych produktów jako wielkopostny dar serca dla najbardziej potrzebujących.

»
957
1
0
11 marca 2016 »

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 28 lutego

Przez cały Wielki Post trwa nasza charytatywna akcja „Miłosierny Samarytanin jest w tobie”. Zachęcamy do wsparcia uboższych rodzin w naszej Parafii i przynoszenia do kościoła produktów żywnościowych (trwałych) i chemicznych – jako wielkopostny dar serca dla najbardziej potrzebujących. Dziękujemy za wasze pierwsze produkty, które już ofiarowaliście.

DROGA KRZYŻOWA dla dzieci, młodzieży i dorosłych w piątek o godz. 17:30. W piątek różaniec z wypominkami rocznymi o godz. 17:00.

GORZKIE ŻALE z kazaniem pasyjnym we wszystkie niedziele Wielkiego Postu Niedziele o godz. 17:30.

»
966
1
0
27 lutego 2016 »

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 21.02.2016

W dzisiejszą (trzecią) niedzielę miesiąca modlimy się gorliwie za wszystkich naszych rodaków i waszych bliskich przebywających poza granicami Ojczyzny. Modlitwą obejmujemy także kapłanów i osoby konsekrowane - posługujących na emigracji.

Przez cały Wielki Post trwa nasza charytatywna akcja „Miłosierny Samarytanin jest w tobie”. Zachęcamy do wsparcia uboższych rodzin w naszej Parafii i przynoszenia do kościoła produktów żywnościowych (trwałych) i chemicznych – jako wielkopostny dar serca dla najbardziej potrzebujących. Z serca dziękujemy za wasze pierwsze produkty, które już ofiarowaliście.

»
984
1
0
19 lutego 2016 »

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 14.02.2016

Przeżywamy dziś pierwszą niedzielę WIELKIEGO POSTU. Zachęcamy do wzięcia udziału w wielkopostnych nabożeństwach Drogi Krzyżowej oraz Gorzkich Żali.

DROGA KRZYŻOWA dla dzieci, młodzieży i dorosłych w piątek o godz. 17:30. W piątek różaniec z wypominkami rocznymi o godz. 17:00.

GORZKIE ŻALE z kazaniem pasyjnym we wszystkie niedziele Wielkiego Postu Niedziele o godz. 17:30. Tegoroczne kazania wygłosi ks. Paweł Witek SChr.

W Roku Miłosierdzia i rocznicy 1050-lecia Chrztu Polski - serdecznie zapraszamy na naszą Parafialną Pielgrzymkę do Krakowa, w czasie której odbierzemy z rąk JE ks. Kard. Stanisława Dziwisza - relikwie św. Jana Pawła II. Odbędzie się ona w dniach 19-20 lutego. Zawierzmy wspólnie Bożemu Miłosierdziu nasze rodziny i naszą Parafię. Są jeszcze wolne miejsca. Zapisy w Biurze Parafialnym lub u ks. Proboszcza.

»
1007
1
0
13 lutego 2016 »

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 06.02.2016

W Roku Miłosierdzia i rocznicy 1050-lecia Chrztu Polski - serdecznie zapraszamy na naszą Parafialną Pielgrzymkę do Krakowa, w czasie której odbierzemy z rąk JE ks. Kard. Stanisława Dziwisza - relikwie św. Jana Pawła II. Odbędzie się ona w dniach 19-20 lutego.

W czasie pielgrzymki nawiedzimy wiele wspaniałych i świętych miejsc: Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie Łagiewnikach (gdzie spoczywa ciało św. s. Faustyny Kowalskiej, wielkiej Apostołki Bożego Miłosierdzia), Sanktuarium św. Jana Pawła II, Katedrę na Wawelu, Opactwo Benedyktynów w Tyńcu. Udamy się również do Czernej, gdzie mieści się klasztor oo. Karmelitów Bosych oraz Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej i św. Rafała Kalinowskiego OCD. Tam nastąpi wręczenie relikwii św. Rafała Kalinowskiego OCD, patrona Sybiraków, emigrantów i kolejarzy. Na Mszy Świętej w krakowskim Sanktuarium Bożego Miłosierdzia pobłogosławimy obraz Jezusa Miłosiernego, który będzie wędrował po domach w naszej Parafii. Zawierzmy wspólnie Bożemu Miłosierdziu - nasze rodziny i naszą Parafię! Zapisy w Biurze Parafialnym lub u ks. Proboszcza.

W najbliższą środę (10 lutego) ŚRODA POPIELCOWA, Msze Święte z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 7:00, 12:00 i 18:00. W Lipie o godz. 16:00. Przypominamy, że w środę popielcową obowiązuje post ścisły. Post jest szczególnym sposobem udziału w tajemnicy Męki Jezusa Chrystusa. Post ścisły polega na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i dopuszcza jednorazowy posiłek do syta oraz dwa skromne posiłki w ciągu dnia. Można też w Środę Popielcową podjąć post o chlebie i wodzie – w intencji wynagradzającej Panu Bogu za grzechy osobiste, bliskich i wszystkich ludzi.

»
1243
1
0
6 lutego 2016 »

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 31.01.2016

Trwa Rok Miłosierdzia i nasze wielkie narodowe świętowanie 1050-lecia Chrztu Polski. Decyzją ks. Kard. Stanisława Dziwisza, nasza Parafia otrzymała relikwie św. Jana Pawła II. Uroczyste przekazanie relikwii odbędzie się w Krakowie, w czasie naszej parafialnej Pielgrzymki do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia i Sanktuarium św. Jana Pawła II. Szczegóły na temat Pielgrzymki w następną niedzielę.

W poniedziałek (1 lutego) wspominamy 71 rocznicę śmierci – ks. Pawła Kontnego SChr, bohaterskiego chrystusowca, który 1 lutego 1945 roku stanął w obronie czci dziewcząt, płacąc za to swoim życiem. Został bestialsko zamordowany przez rosyjskich żołnierzy. Zawierzamy dziś Panu Bogu osobę ks. Pawła i modlimy się, by został włączony do grupy męczenników Wschodu i tym samym wyniesiony do chwały ołtarza.

W najbliższy wtorek (2 lutego) święto Ofiarowania Pańskiego, popularnie zwane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze Święte o godz. 7:00, 12:00 i 18:00. Msza Święta w Lipie o godz. 16:00. Zapraszamy Was wszystkich tego dnia na Mszę Świętą, weźcie ze sobą świece. Również 2 lutego obchodzimy w Kościele Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Na wieczornej Mszy Świętej o godz. 18:00 kapłani i bracia chrystusowcy posługujący w naszej Parafii odnowią swoje śluby zakonne.

»
1087
1
0
30 stycznia 2016 »

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 24.01.2016

Trwa Rok Miłosierdzia i nasze wielkie narodowe świętowanie 1050-lecia Chrztu Polski. Zachęcamy Was, kochani Parafianie i Przyjaciele do głębokiej odnowy duchowej i przeżycia pierwszych dziewięciu piątków miesiąca. Zawierzamy Was wszystkich Miłosiernemu Sercu Jezusa i prosimy: skorzystajmy wszyscy z wielkiej łaski, którą pragnie ofiarować nam Jezus Chrystus.

Obiecał On wszystkim, którzy będąc w stanie łaski uświęcającej, przyjmą Komunią Świętą w dziewięć pierwszych piątków miesiąca - wiele łask, błogosławieństwo dla naszych rodzin i szczęśliwą śmierć. Zachęcamy dzieci, młodzież, rodziców, małżonków i wszystkich dorosłych – otwórzmy się na Boże Miłosierdzie!

»
964
1
0
25 stycznia 2016 »

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 17.01.2016

W dzisiejszą niedzielę (17 stycznia) br. obchodzimy w Kościele katolickim 102. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. W naszym zgromadzeniu zakonnym wspominamy dziś rocznicę śmierci Sługi Bożego o. Ignacego Posadzego SChr, współzałożyciela Towarzystwa Chrystusowego. Przez cały dzisiejszy dzień (w III niedzielę miesiąca) zawierzamy dobremu Bogu wszystkich Waszych bliskich i naszych rodaków żyjących poza granicami Ojczyzny oraz ich duszpasterzy. Pomódlmy się wspólnie za polskich emigrantów:

„Panie Jezu, Pasterzu dusz, który przyszedłeś szukać i zbawiać wszystkich zaginionych, zlituj się nad braćmi naszymi za granicą. Daj im odczuć głód Słowa Bożego oraz pragnienie życia w Tobie; i oni bowiem są Twoim ludem i niech Twoimi zostaną na wieki. Pozwól nam pójść do nich, rozbudzić w nich wiarę ojców i zgromadzić ze wszystkich krańców ziemi w Domu Ojca. Spraw też, Panie, by braciom naszym za granicą nie zabrakło dobrych pasterzy, gotowych nieustannie szukać zaginionych owiec. Tym zaś, którzy już są stróżami Twej owczarni, daj siłę znosić ciężar dnia i spiekoty. Matko Jezusa, Królowo Polonii Zagranicznej i wszyscy święci Polski patronowie, wstawiajcie się przed Panem za nami i za braćmi naszymi. Amen”.

Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy również - TYDZIEŃ MODLITWY O JEDNOŚĆ CHRZEŚCIJAN.

»
1046
1
0
17 stycznia 2016 »

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 10.01.2016

Trwa Rok Miłosierdzia, ogłoszony przez Ojca Świętego - Franciszka oraz Jubileusz 1050-lecia Chrztu Polski. Jeszcze raz mocno Was zachęcamy, byście w 2016 roku uczcili dzień swojego Chrztu Świętego, który naznaczył nas na całe życie Bożym Miłosierdziem. W każdą pierwszą niedzielę miesiąca, na niedzielnych Eucharystiach, po homilii będzie można uroczyście odnowić swoje Przyrzeczenia Chrzcielne.

Jeśli w danym miesiącu przypada rocznica Waszego Chrztu, weźcie ze sobą świecę i stańcie przed Ołtarzem Pana, dziękując Miłosiernemu Panu za łaskę Chrztu Świętego. Wszyscy, którzy to uczynią, mogą wpisać się do Wielkiej Księgi Jubileuszowej 1050-lecia Chrztu Polski, która zostanie ofiarowana Ojcu Świętemu Franciszkowi.

Witamy serdecznie w naszej wspólnocie zakonnej i parafialnej - br. Wiesława Osucha SChr, który decyzją przełożonych został skierowany do Ziębic. Niech dobry i miłosierny Bóg błogosławi bratu we wszystkim.

Trwa czas wizyty duszpasterskiej. Z serca dziękujemy wszystkim rodzinom, które już odwiedziliśmy, za serdeczne przyjęcie, dobre słowo i wszelkie uwagi, odnośnie funkcjonowania naszej Parafii. To piękny znak, że wielu z Was całym swoim sercem angażuje się w życie naszej parafialnej wspólnoty. Dziękujemy za ofiary złożone na potrzeby Kościoła. Szczegółowy program Kolędy (na najbliższe dni) na stronie internetowej naszej Parafii: www.ziebice.eparafia.pl oraz w gablotach. W dni powszednie kolędujemy od godz. 16:00.

W najbliższym tygodniu plan kolędy jest następujący:

11 STYCZNIA (poniedziałek): Wałowa 42 - 60, 24 - 40, 27 – 49.

12 STYCZNIA (wtorek): Wałowa 53 – 69, 69a – 79, 81 – 87.

13 STYCZNIA (środa): Kolejowa 20 - 40 a, 44 – 56, 17 - 47n. Pocztowa 1

16 STYCZNIA (sobota): Kolęda uzupełniająca (od godz. 12:00)

»
1065
1
0
10 stycznia 2016 »
Wszystkich rekordów: 471
«, powrót 1 2 3 ... 41 42 43 ... 46 47 48 dalej » Skocz do:

Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Ap. Piotra i Pawła

ul. Kolejowa 27b, 57-220 Ziębice
tel. 748-191-253; NIP 7820010248
KONTO: 76 1090 2385 0000 0001 4764 7376

2013 - 2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www szczecin, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne