newsy * OGŁOSZENIA PARAFIALNE I INTENCJE MSZALNE | Ziębice - oficjalny serwis parafii
XII Niedziela okresu zwykłego | Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela
Niedziela, 24 czerwca 2018 r. imieniny: Danuty, Jana, Janiny

OGŁOSZENIA PARAFIALNE I INTENCJE MSZALNE

RSS

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 01.05.2016

Przeżywamy dziś VI Niedzielę Wielkanocy. W naszej Parafii trwa PEREGRYNACJA OBRAZU JEZUSA MIŁOSIERNEGO. Rodziny, które pragną w Roku Miłosierdzia powierzyć swoją przyszłość Chrystusowi i które pragną wziąć udział w peregrynacji Obrazu Jezusa Miłosiernego prosimy o kontakt z Proboszczem lub o zgłoszenie się w Biurze Parafialnym.

Zapraszamy również w każdy piątek, na godzinę 15:00, do wspólnego odmawiania Koronki do Bożego Miłosierdzia – w naszej świątyni.

Rozpoczyna się miesiąc maj, czas szczególnej modlitwy słowami Litanii Loretańskiej. To piękne nabożeństwo maryjne wpisało się mocno w tradycję polskiej pobożności. Zapraszamy przez cały tydzień na nabożeństwo majowe o godz. 17:30, przed Najświętszym Sakramentem. W soboty dodatkowo - nabożeństwo majowe o 20:00, przy Grocie Matki Bożej. W miesiącu maju różaniec w naszym kościele o godz. 17:00.

W najbliższy wtorek (3 maja) Uroczystość NMP Królowej Polski oraz święto narodowe Konstytucji 3 maja. Msze Święte według porządku niedzielnego. Zapraszamy tego dnia do wspólnego świętowania i modlitwy w intencji naszej Ojczyzny.

»
337
1
0
30 kwietnia 2016 »

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 24.04.2016

Z wielką wdzięcznością pragniemy podziękować Panu Bogu za św. Jerzego, który od wczoraj jest Patronem naszych ukochanych Ziębic.

Św. Jerzy był żołnierzem w rzymskim legionie. Żył na przełomie III i IV w. Przyjąwszy wiarę w Chrystusa, w obliczu prześladowań rozdaje ubogim swój majątek. Jako dowódca cesarskiego garnizonu, odmawia złożenia ofiary bóstwom rzymskim. Wierny Chrystusowi, zostaje poddany okrutnym torturom. Umiera w bólu i męczarniach, modląc się i ufając swojemu Panu. Jest patronem żołnierzy, kawalerzystów, wojsk pancernych, skautów i harcerzy. Niech św. Jerzy oręduje u Boga miłosiernego za nami i naszymi rodzinami. Św. Jerzy – módl się za nami.

W każdą Niedzielę o godz. 17:30 Wielkanocne Nabożeństwo VIA LUCIS czyli DROGI ŚWIATŁA.

»
366
1
0
23 kwietnia 2016 »

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 17.04.2016

Niedziela Dobrego Pasterza rozpoczyna we wspólnocie Kościoła Tydzień wielkiej i żarliwej modlitwy w intencji powołań kapłańskich i zakonnych. Praktykę modlitwy Kościoła o powołania - ustanowił w 1964 r. papież Paweł VI. Od tamtego czasu Niedziela Dobrego Pasterza, poświęcona jest na modlitwę w intencji powołań.

Kochani rodzice – zachęcamy was gorąco, byście w tym tygodniu znaleźli czas na to, by przyjść do kościoła na Mszę Świętą i przyjąć Komunię Świętą w intencji swoich dorastających synów i córek. Módlcie się też o dobre i Boże rozeznanie powołania dla waszych dzieci, by w przyszłości wybrały drogę życia zgodną z wolą Bożą.

Przez cały tydzień będziemy modlić się o powołania kapłańskie i zakonne, szczególnie z naszej Parafii. Witamy w naszej wspólnocie kleryków z naszego zakonnego Wyższego Seminarium Duchownego w Poznaniu. Dziękujemy alumnom za świadectwo wiary i powołania. Po Mszy Świętej klerycy będą zbierali ofiary na nasze Poznańskie Seminarium, w którym kształcą się przyszli duszpasterze Polaków rozsianych po całym świecie. Z góry dziękujemy za każdą hojność Waszego Serca.

»
325
1
0
14 kwietnia 2016 »

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 10.04.2016

Trzecia Niedziela Wielkanocna (10 kwietnia) jest Ogólnopolską Niedzielą Biblijną. Rozpoczyna ona Tydzień Biblijny pod hasłem „Gdy usłyszeli Ewaneglię, przyjęli chrzest w imię Pana Jezusa”. Przeżywając Rok Miłosierdzia i 1050 rocznicę Chrztu Polski, podejmijmy trud odkrywania i pogłębiania Słowa Bożego w życiu Kościoła i w naszym osobistym życiu wiary. Gdy wrócicie dziś do domów, sięgnijcie po Biblię, połóżcie ją w widocznym miejscu, postawcie przy niej świeczkę.

Przez cały najbliższy tydzień spróbujcie znaleźć czas, na przeczytanie i modlenie się Słowem Bożym. Spróbujcie codziennie – zrobić znak krzyża, następnie ucałujcie Księgę, otwórzcie Ewangelię wg św. Łukasza i przeczytajcie jej fragment. Przez chwilę w ciszy rozważcie to Słowo i pomódlcie się, zawierzając Panu swoje serce i życie.

W środę (13 kwietnia) zapraszamy na wieczorną Mszę Świętą z kazaniem biblijnym, które wygłosi wielki pasjonat Pisma Świętego – ks. Paweł Witek SChr. Weźcie ze sobą swoje Pismo Święte. Po Mszy spotkanie Kręgu Biblijnego, na którym zgłębiamy Słowo Pana oraz poznajemy moc i znaczenie Słowa Bożego.

W każdą Niedzielę o godz. 17:30 Wielkanocne Nabożeństwo VIA LUCIS czyli DROGI ŚWIATŁA. Jest to coraz bardziej popularne w Kościele nabożeństwo, wzorowane na Drodze krzyżowej (Via Crucis). W czasie Drogi Światła rozważamy sceny z życia Chrystusa po Jego Zmartwychwstaniu. Serdecznie zapraszamy na to Nabożeństwo, które porządnie umacnia naszą wiarę i więź duchową z Chrystusem.

»
420
1
0
9 kwietnia 2016 »

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 03.04.2016

NIEDZIELA BOŻEGO MIŁOSIERDZIA – którą dziś przeżywamy, wprowadza nas w tajemnicę wielkiej i niczym nieograniczonej Miłości Boga do człowieka. Niedziela to szczególna, bo trwa Rok Miłosierdzia, ogłoszony przez papieża Franciszka. A dziś do naszej świątyni przybywa sam św. Jan Paweł II (wielki Apostoł Bożego Miłosierdzia) w znaku swoich relikwii. Jest nią krew Ojca Świętego, którą podarował nam kard. Stanisław Dziwisz. Kochani Parafianie – od dzisiaj będziecie mogli przy relikwiach św. Jana Pawła II zawierzać Bogu, przez wstawiennictwo Papieża Polaka, swoje rodziny i sprawy, które Wam mocno leżą na sercu. Do czego też gorąco zachęcamy.

W każdy 22 dzień miesiąca (dzień wyboru kard. Karola Wojtyły na Papieża), jakże symboliczny dla nas Polaków, o godz. 18:00 odprawiana będzie Msza Święta w intencjach zawierzanych przez was orędownictwu św. Jana Pawła II. Przy relikwiach wyłożone są karteczki, na których możecie wypisywać swoje intencje. Będą one odczytywane w czasie specjalnego nabożeństwa, 15 minut przed Mszą Świętą – każdego 22 dnia miesiąca.

W dzisiejszą NIEDZIELĘ BOŻEGO MIŁOSIERDZIA rozpoczyna się również PEREGRYNACJA OBRAZU JEZUSA MIŁOSIERNEGO. Każda rodzina z naszej Parafii i z Ziębic może zaprosić Jezusa w znaku obrazu do swojego domu. Bądźcie świadkami Miłosiernego Pana. Dajcie czytelne świadectwo swojej chrześcijańskiej wiary, przyjmując pod swój dach Jezusa i Jego miłosierne Serce. W rodzinnym gronie, z ufnością, zawierzcie Chrystusowi siebie przyszłość waszych rodzin. Rodziny, które nie wstydzą się swojej wiary i Jezusa, które pragną wziąć udział w peregrynacji Obrazu Jezusa Miłosiernego prosimy o kontakt z Proboszczem lub o zgłoszenie się w Biurze Parafialnym.

»
328
1
0
4 kwietnia 2016 »

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 27.03.2016

Z serca dziękuję wszystkim, którzy wsparli nas w przygotowaniu świątyni oraz liturgii na uroczystości Triduum i Wielkanocy. Dziękuję moim współbraciom kapłanom, którzy w ostatnich dniach tak ofiarnie posługiwali w konfesjonale, jako szafarze Bożego Miłosierdzia i przebaczenia.

Dziękuję panu Romanowi i jego pomocnikom za udekorowanie świątyni, panu Stanisławowi, pani Wandzie za przygotowanie i uporządkowanie terenu na zewnątrz naszej świątyni. Dziękuję bratu Bogdanowi za jego ofiarna posługę w zakrystii oraz w naszej świątyni, klerykowi Romanowi, wszystkim ministrantom i lektorom, panu organiście Leszkowi, chórowi i wszystkim zaangażowanym osobom - za pomoc w przygotowaniu pięknej liturgii.

Jutro w PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY - drugi dzień świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Zapraszamy na Msze Święte o godz. 7:00, 8:30, 10:00, 12:00 i 18:00. W Lipie Msza Święta o godz. 10:15. Po wszystkich Mszach będziemy zbierać ofiary na Papieski Wydział Teologiczny we Wrocławiu oraz diecezjalne Wyższe Seminarium Duchowne.

»
359
1
0
26 marca 2016 »

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 13.02.2016

Przeżywamy dziś V Niedzielę Wielkiego Postu. Jednocześnie rozpoczęliśmy nasze Parafialne Rekolekcje Wielkopostne. W poniedziałek i wtorek Msze z nauką rekolekcyjną o godz. 9:00 i 18:00. Spowiedź w dni powszednie od godz. 17:30. W ostatni dzień Rekolekcji (we wtorek) zapraszamy szczególnie wszystkich małżonków oraz ich dzieci.

Gorąco zachęcamy do wsparcia wielkanocnej akcji Caritasu –zakupując baranki wielkanocne i świece na stół świąteczny, wspieramy osoby cierpiące, samotne i chore. Zachęcamy też do wsparcia uboższych rodzin w naszej Parafii i przynoszenia do kościoła różnych produktów jako wielkopostny dar serca dla najbardziej potrzebujących.

»
417
1
0
11 marca 2016 »

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 6 marca 2016

Przeżywamy dziś IV Niedzielę Wielkiego Postu. Prosimy o wsparcie wielkanocnej akcji Caritasu – są już do nabycia baranki wielkanocne i świece na stół świąteczny. Kupując je wspieramy osoby cierpiące, samotne i chore.

Zachęcamy też do wsparcia uboższych rodzin w naszej Parafii i przynoszenia do kościoła różnych produktów jako wielkopostny dar serca dla najbardziej potrzebujących.

»
354
1
0
11 marca 2016 »

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 28 lutego

Przez cały Wielki Post trwa nasza charytatywna akcja „Miłosierny Samarytanin jest w tobie”. Zachęcamy do wsparcia uboższych rodzin w naszej Parafii i przynoszenia do kościoła produktów żywnościowych (trwałych) i chemicznych – jako wielkopostny dar serca dla najbardziej potrzebujących. Dziękujemy za wasze pierwsze produkty, które już ofiarowaliście.

DROGA KRZYŻOWA dla dzieci, młodzieży i dorosłych w piątek o godz. 17:30. W piątek różaniec z wypominkami rocznymi o godz. 17:00.

GORZKIE ŻALE z kazaniem pasyjnym we wszystkie niedziele Wielkiego Postu Niedziele o godz. 17:30.

»
357
1
0
27 lutego 2016 »

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 21.02.2016

W dzisiejszą (trzecią) niedzielę miesiąca modlimy się gorliwie za wszystkich naszych rodaków i waszych bliskich przebywających poza granicami Ojczyzny. Modlitwą obejmujemy także kapłanów i osoby konsekrowane - posługujących na emigracji.

Przez cały Wielki Post trwa nasza charytatywna akcja „Miłosierny Samarytanin jest w tobie”. Zachęcamy do wsparcia uboższych rodzin w naszej Parafii i przynoszenia do kościoła produktów żywnościowych (trwałych) i chemicznych – jako wielkopostny dar serca dla najbardziej potrzebujących. Z serca dziękujemy za wasze pierwsze produkty, które już ofiarowaliście.

»
351
1
0
19 lutego 2016 »
Wszystkich rekordów: 177
«, powrót 1 2 3 ... 11 12 13 ... 16 17 18 dalej » Skocz do:

Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Ap. Piotra i Pawła

ul. Kolejowa 27b, 57-220 Ziębice
tel. 748-191-253; NIP 7820010248
KONTO: 51 1090 2385 0000 0006 0600 9686

2013 - 2018 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www szczecin, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne