Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne 17 stycznia 2016 wyświetleń: 1070

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 17.01.2016

W dzisiejszą niedzielę (17 stycznia) br. obchodzimy w Kościele katolickim 102. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. W naszym zgromadzeniu zakonnym wspominamy dziś rocznicę śmierci Sługi Bożego o. Ignacego Posadzego SChr, współzałożyciela Towarzystwa Chrystusowego. Przez cały dzisiejszy dzień (w III niedzielę miesiąca) zawierzamy dobremu Bogu wszystkich Waszych bliskich i naszych rodaków żyjących poza granicami Ojczyzny oraz ich duszpasterzy. Pomódlmy się wspólnie za polskich emigrantów:

„Panie Jezu, Pasterzu dusz, który przyszedłeś szukać i zbawiać wszystkich zaginionych, zlituj się nad braćmi naszymi za granicą. Daj im odczuć głód Słowa Bożego oraz pragnienie życia w Tobie; i oni bowiem są Twoim ludem i niech Twoimi zostaną na wieki. Pozwól nam pójść do nich, rozbudzić w nich wiarę ojców i zgromadzić ze wszystkich krańców ziemi w Domu Ojca. Spraw też, Panie, by braciom naszym za granicą nie zabrakło dobrych pasterzy, gotowych nieustannie szukać zaginionych owiec. Tym zaś, którzy już są stróżami Twej owczarni, daj siłę znosić ciężar dnia i spiekoty. Matko Jezusa, Królowo Polonii Zagranicznej i wszyscy święci Polski patronowie, wstawiajcie się przed Panem za nami i za braćmi naszymi. Amen”.

Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy również - TYDZIEŃ MODLITWY O JEDNOŚĆ CHRZEŚCIJAN.

W środę (20 stycznia) po wieczornej Mszy Świętej spotkanie Kręgu Biblijnego, które prowadzi ks. Paweł.

W najbliższy czwartek (21 stycznia) wspomnienie św. Agnieszki – dziewicy i męczennicy. Zapraszamy na wieczorną Eucharystię, o godz. 18:00, w intencji osób zniewolonych, uzależnionych i nękanych oraz z modlitwą o uzdrowienie. O godz. 17:45 Nabożeństwo do św. Michała Archanioła, w ramach Nowenny przygotowującej naszą Parafię do nawiedzenia figury św. Michała z Gargano. Po Mszy Świętej modlitwa przez wstawiennictwo św. Michała Archanioła i św. Charbela oraz błogosławieństwo i uczczenie relikwii libańskiego mnicha.

Zachęcamy serdecznie młodzież z naszej Parafii do wzięcia udziału w Światowych Dniach Młodzieży, które odbędą się pod koniec lipca 2016 roku w Krakowie. W tych dniach młodzież z całego świata spotka się z Ojcem Świętym Franciszkiem. Zapisy w Biurze Parafialnym lub u ks. Proboszcza.

W następną niedzielę, po wszystkich Mszach - zbiórka ofiar pieniężnych dla młodych (z uboższych, ziębickich rodzin) którzy pragną pojechać na spotkanie z Ojcem Świętym Franciszkiem. Zebrane pieniądze przeznaczymy na dofinansowanie ich wyjazdu - na ŚDM w Krakowie.

Dziękujemy wszystkim Wam, kochani Parafianie, za serdeczne przyjęcie naszych kapłanów w czasie wizyty duszpasterskiej. Dziękujemy za wspólną modlitwę, ubogacające rozmowy i za wszelkie Wasze uwagi odnośnie funkcjonowania naszej Parafii. Z serca dziękujemy za ofiary przeznaczone na kościół oraz na ogrzewanie naszej świątyni.  Codziennie w nasz wspólnocie zakonnej modlimy się za wszystkich naszych dobrodziejów i darczyńców.

utworzono : 2016-01-17
cofnij drukuj do góry
Wszystkich rekordów: