Aktualności

Aktualności 21 listopada 2021 wyświetleń: 92

Obchody Uroczystości Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

W tym roku dnia 21 listopada obchodzimy w Kościele Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to jednocześnie uroczystość tytularna Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej, którego księża i bracia pracują w ziębickiej parafii pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła. Członkowie miejscowej wspólnoty włączyli się w świętowanie tego wydarzenia. Przełożony wspólnoty, a zarazem proboszcz miejscowej parafii, ks. Rafał Hoczek TChr, głosił okolicznościowe kazania podczas każdej Mszy świętej. W bardzo ekspresywny sposób i z wielkim emocjonalnym zaangażowaniem pochylił się nad przesłaniem płynącym z rzeczywistości Chrystusowego Królestwa. Nawiązał do wydarzenia z 2016 roku, kiedy to Kościół w Polsce dokonał Aktu przyjęcia Chrystusa za króla i Pana. Ukazał aktualność przesłania tej celebracji w kontekście wydarzeń, które mają miejsce w obecnych czasach i w odniesieniu do aktualnej kondycji psychofizycznej współczesnego człowieka. Na zakończenie każdej Eucharystii została odmówiona Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz dokonano Aktu poświęcenia rodzaju ludzkiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

O godz. 12.00 ks. Proboszcz celebrował uroczystą Mszę święta w intencji Towarzystwa Chrystusowego, a współkoncelebrowali nasi nestorzy: ks. Jan Guzikowski TChr i przyszłoroczny zloty jubilat ks. Józef Dudziak TChr.

Po południu modlitwie różańcowej na tutejszym cmentarzu przewodniczył ks. Józef Dudziak TChr. Modlitwa za tych, którzy zakończyli już trud ziemskiego pielgrzymowania popłynęła do Boga między innymi przy kwaterze chrystusowców i objęła wszystkich 20 współbraci spoczywających na tym miejscu spoczynku i oczekiwania na zmartwychwstanie.

Świętowanie Uroczystości Chrystusa Króla Wszechświata zakończyło wieczorne braterskie spotkanie.


 

aktualizowano: 2021-11-21
cofnij drukuj do góry
Wszystkich rekordów: